Coraz częściej podróżujemy, więc warto zadbać o odpowiedni transport naszego bagażu. W zależności od destynacji i przyjętego środka transportu może to być torba, plecak czy walizka. Na potrzeby tego artykuły zajmiemy się wyborem walizki, uwzględniając kilka podstawowych elementów.

1. Materiał

Dobrze, kiedy walizka jest wykonana z trwałego, odpornego na zniszczenia materiału. Nie ma wtedy obaw, że liczne przesiadki lub niespodziewane sytuacje przyczynią się do zniszczenia bagażu i znajdujących się w nim przedmiotów. Najlepszym tworzywem zapewniającym trwałość jest poliwęglan (PC), który tworzy w 100% walizki twarde na kółkach marki VIP Collection. Dowodem odporności poliwęglanu jest fakt, że wykorzystywany jest do produkcji kuloodpornego szkła czy kasków.

2. Waga

Lżejsze walizki nie tylko oszczędzą  nasz kręgosłup i ramiona, ale także będą przydatne podczas utrzymania limitów wagowych na lotnisku. Każdy przewoźnik lotniczy określa maksymalne obciążenie bagażu, jaki powinien spełniać. Przekroczenie wiąże się z dopłatami lub obligatoryjnym usunięciem zbędnych przedmiotów.

3. Kółka

Stabilne i trwałe kółka to kolejny istotny element podczas wyboru walizki. Walizka do samolotu oraz pozostałe używane w podróży powinny mieć kółka wykonane z kauczuku. Te, które tylko powleczone są kauczukiem, a ich bazowe tworzywo to plastik, bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu. Ilość kółek jest sprawą drugorzędną, choć wraz ze wzrostem masy bagażu, lepiej, by walizka była wyposażona w 4 kółka.

4. Zamek

Gdy wiadomo już, że walizka wykonana jest z trwałego, odpornego materiału, a kółka zawierają kauczuk należy zainteresować się zamkiem. Dobrze, kiedy wykonany jest z metalu i podobnie jak w przypadku kółek, należy odrzucić plastik. Przed zakupem warto sprawdzić czy zamek nie zacina się. Spośród dostępnych na rynku marek- VIP Collection– wyróżnia się dbałością o bezpieczeństwo naszych bagaży i proponuje kilka rodzajów zabezpieczeń (zamki TSA i szyfrowe oraz kłódki).

5. Uchwyty

Uchwyt w walizce powinien swobodnie się wysuwać i blokować na wybranej wysokości. Warto zwrócić uwagę na istnienie dodatkowego uchwytu, który posłuży podczas ręcznego przenoszenia bagażu. Ten rodzaj uchwytu powinien być wykonany z miękkiego, elastycznego tworzywa.

6. Wnętrze walizki

Dobre walizki to takie, które posiadają zorganizowaną przestrzeń oraz chronią znajdujące się w niej elementy przed przemieszczaniem. Podstawą takiego wyposażenia jest najczęściej przedziałka zamykana zamkiem, która dzieli walizkę na dwie komory, siatka, w której można schować drobne artykuły oraz pasy stabilizujące przewożone przedmioty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here