Popularne w ostatnich latach zjawisko ekonomii współdzielenia (z ang. sharing economy) można dostrzec w wielu dziedzinach życia. Po samochodach i mieszkaniach przyszła pora na łodzie. Pomysł jest prosty. Łodzie prywatnych właścicieli zamiast pomiędzy rejsami stać nieużywane w porcie są udostępniane innym żeglarzom.

Takie rozwiązaniem oferuje firma Click&Boat. Działa ona w modelu biznesowym opartym na ekonomii współdzielenia i umożliwia wynajem łodzi przez internet. Łączy tym samym osoby zainteresowane spędzeniem wakacji na pokładzie z właścicielami jachtów. Swoje ogłoszenia na platformie Click&Boat mogą udostępniać zarówno profesjonalni armatorzy, jak i prywatni właściciele. Firma współpracuje z wieloma właścicielami łodzi w Polsce. Dzięki temu na platformie można zarezerwować online czarter jachtu na Mazurach lub na Pomorzu.

Jak dokonać rezerwacji czarteru jachtu na platformie? Jakie jednostki można znaleźć na stronie? Co jest wymagane do rozpoczęcia współpracy? Zobacz poniżej!

Żegluj z Click&Boat – jak dokonać rezerwacji

Jeżeli planujesz wyjazd na żagle, Click&Boat będzie doskonałym wyborem. Z bogatą ofertą ponad 30 000 łodzi w ponad 50 krajach na całym świecie zapewnia szeroki wybór. Wśród nich są żaglówki, motorówki, katamarany, pontony RIB, łodzie typu houseboat, a nawet skutery wodne.

jacht

Sam proces rezerwacyjny jest prosty. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki łodzi, żeby wybrać odpowiednie oferty, a następnie wysłać zapytanie o rezerwację do właściciela. Przydatną funkcjonalnością jest też komunikator, który umożliwia kontakt z wynajmującym.

Z platformy Click&Boat można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej (do pobrania za darmo z Google Play i App Store).

Jesteś właścicielem łodzi? Zarejestruj ją!

Platforma internetowa Click&Boat pozwala właścicielom łodzi utworzyć za darmo ogłoszenie łodzi i udostępniać je innym użytkownikom platformy w czasie, gdy sami z nich nie korzystają. To dobry sposób na pokrycie kosztów utrzymania łodzi. Firma jest otwarta też na współpracę z armatorami, którym udostępnia narzędzia do zarządzania kalendarzem i ogłoszeniami.

łódka

Podstawowym wymaganiem jest, aby jednostka była ubezpieczona. W niektórych krajach, takich jak Chorwacja, ze względu na przepisy, Click&Boat do zarejestrowania łodzi na platformie wymaga od właściciela posiadania statusu profesjonalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here