Specjalistyczne badania obrazowe są coraz częściej wybierane przez specjalistów w celu postawienia trafnej diagnozy. Niestety w dzisiejszych czasach pacjenci cierpią często na wiele nierozpoznanych jak dotąd chorób i tym samym ich diagnoza może wcale nie być taka prosta. Z pomocą w wielu przypadkach przychodzi z pewnością tomografia komputerowa, która jest bardzo dokładnym badaniem, pozwalającym na szybkie wykrycie wielu zmian zachodzących w ludzkim ciele. Zatem kiedy najczęściej specjaliści kierują właśnie na to badanie?

Tomografia komputerowa głowy precyzyjnym badaniem

Zdecydowanie tomografia komputerowa może być wykonana dla różnych partii naszego ciała, jednakże to badanie najczęściej stosuje się w obrębie naszej głowy. To właśnie dzięki niemu specjalista laryngolog, neurolog lub też stomatolog może uzyskać dwuwymiarowy lub też trójwymiarowy obraz i tym samym dokładnie zobaczyć, jak prezentuje się wybrany obszar naszej czaszki. Jest to badanie bardzo precyzyjne, za pomocą którego można postawić trafną diagnozę.

Odpowiednia dawka promieniowania rentgenowskiego

Decydując się na badanie tomografii komputerowej głowy powinniśmy być świadomi tego, iż podczas takiego badania nasze ciało będzie musiało przyjąć określoną dawkę promieniowania rentgenowskiego. Zdecydowanie nie stanowi ono żadnego zagrożenia dla naszego życia w takiej ilości, jaką nasze ciało pochłonie podczas badań, jednakże te części ciała, które nie muszą być obrazowane, powinny być odpowiednio zabezpieczone specjalnym fartuchem ołowianym, który nie przepuszcza promieniowania rentgenowskiego.

Jest to bardzo istotne aby o tym pamiętać, ponieważ wiele placówek, w których takie badania wykonywane są masowo, może nawet nie przekazać takiej informacji pacjentom. Dlatego warto wybrać jedynie renomowaną klinikę, gdzie specjaliści doskonale zatroszczą się o nasze zdrowie nie tylko podczas badania, ale także odpowiednio nas do niego przygotują. Warto wybrać renomowany gabinet taki jak między innymi ten w Łodzi, znajdujący się pod adresem internetowym https://tomo3d.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here