Meble ogrodowe wykonane z drewna powinny być odpowiednio zabezpieczone przez zewnętrznymi czynnikami. Jeżeli zastanawiasz się, jaki preparat jest najlepszy i najbardziej skuteczny, ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy w nim, czym pomalować drewniane meble ogrodowe. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Meble ogrodowe drewniane – czym najlepiej je pokryć?

Na rynku jest naprawdę szeroki wybór preparatów przeznaczonych do mebli ogrodowych drewnianych, dlatego też zakup odpowiedniego może być nieco kłopotliwy. Najczęściej wybierana jest bejca, przede wszystkim ze względu na efekt, który nadaje drewnie piękny wygląd. Równie popularna jest dedykowana farba, która kryje mocniej niż bejca, dlatego jest chętniej wybierana przez osoby chcące otrzymać bardziej nasycony kolor. Warto także wspomnieć o lakierach, które są trafionym wyborem dla osób chcących zachować oryginalny kolor i strukturę drewna. Nie sprawiają one, że barwa mebli staje się wyrównana tak jak w przypadku bejcy.

Farba – jaką wybrać do malowania mebli ogrodowych?

W sklepach jest bardzo duży wybór farb dedykowanych do drewna. Przede wszystkim powinny być one przeznaczone do stosowania na zewnątrz i odporne na czynniki atmosferyczne. Do najbardziej popularnych farb należy alkidowa, akrylowa oraz kredowa.

Każda z tych farb nadaje inny wygląd. Jeżeli chcemy uzyskać błyszczącą powierzchnię, bez widocznych słojów, warto wybrać farbę alkidową. Farba akrylowa jest natomiast polecana do malowania elementów dekoracyjnych przez to, że nadaje mniejszą trwałość. Tworzy również różnego rodzaju powłoki. Farba kredowa jest natomiast najmniej trwała, jednakże jej użycie umożliwia otrzymanie matowego efektu z możliwością podkreślenia słojów. Jest ona najczęściej stosowana do dekoracji niewielkich elementów niemających funkcji użytkowych.

Lakierobejca – czy warto po nią sięgnąć?

Lakierobejca wyróżnia się sporą trwałością i nadaje ochronę drewnu na wiele lat oraz odświeża wygląd tego materiału. Największą korzyścią z jego stosowania jest to, że zapewnia on odporność na czynniki zewnętrzne. Pod tym względem przeważają one nad innymi preparatami.

Asortyment lakierobejc jest niezwykle szeroki, nie jest łatwo dokonać wyboru. Należy jednak sugerować się przede wszystkim tym, z jakim typem drewna mamy do czynienia. Drewno może mieć różne potrzeby w zależności od tego, jakiego jest rodzaju, dlatego też warto przemyśleć wybór danego preparatu.

Należy wybrać produkt przeznaczony oczywiście do stosowania na zewnątrz. Zapewnia to osiągnięcie jak najlepszych rezultatów, nie tylko pod względem estetycznym, ale i pod kątem trwałości.

Oleje oraz lakiery – jaki dają efekt?

Jeśli zależy nam na najbardziej naturalnym efekcie oraz dość sporej trwałości, warto rozważyć wybór oleju czy lakieru. Są one także polecane do malowania drewnianych mebli ogrodowych. Należy jednak wiedzieć, że nie niwelują one widocznych niedoskonałości, które pojawiają się na starszych meblach. Podsumowując, wybór odpowiedniego preparatu do malowania mebli ogrodowych powinien być zależny od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://citymeble.com/gdansk/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here