Pożyczanie przez internet jest szybkie i wygodne. Minimum formalności, a także możliwość złożenia wniosku w dowolnym momencie – to główne powody, dla których popularność firm pożyczkowych rośnie. Jak złożyć wniosek o pożyczkę? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak starać się o pożyczkę przez internet?

Pożyczki przez internet cieszą się dużą popularnością wśród klientów indywidualnych z kilku powodów – formalności są ograniczone do minimum, a wniosek można złożyć w dowolnym miejscu i czasie. Pożyczając po raz pierwszy w danej firmie pożyczkowej, można również skorzystać z darmowej pożyczki. Staranie się o pożyczkę przez internet sprowadza się do wykonania zaledwie kilku czynności:

  • porównania dostępnych pożyczek pod względem kosztów i okresu spłaty,
  • zapoznania się z warunkami umowy,
  • poznania opinii klientów wybranego pożyczkodawcy,
  • wypełnienia formularza na stronie internetowej pożyczkodawcy,
  • zlecenia przelewu weryfikacyjnego.

Mimo że każda firma pożyczkowa ma w swojej ofercie szybką pożyczkę online, to drobne różnice między tymi propozycjami wpływają na ich atrakcyjność. Przykładowo Vivus proponuje klientom pierwszą pożyczkę w wysokości do 3000 zł, zaś Solven do 2000 zł. Właśnie z tego względu tak ważne jest porównanie dostępnych ofert.

Różnice nie dotyczą wyłącznie maksymalnej kwoty pożyczki, ale również wieku pożyczkodawcy. Nie wszystkie firmy pożyczkowe chcą pożyczać klientom w wieku 18 lat lub powyżej 70 lat.

Czy pożyczanie przez internet jest bezpieczne?

Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z pożyczek przez internet, możesz zastanawiać się, czy takie pożyczanie jest bezpieczne. Firmy pożyczkowe dbają o bezpieczeństwo swoich klientów – większość z nich stosuje zabezpieczenia analogiczne jak banki. W praktyce oznacza to, że dane wpisywane do formularza wniosku o pożyczkę nie są dostępne dla osób trzecich.

Z uwagi na dużą konkurencję w branży, firmy pożyczkowe dbają również o swoją renomę i wiarygodność. Najlepsze należą do organizacji branżowych, np. Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Przynależność do tej organizacji oznacza, że firma pożyczkowa przeszła kilkustopniową weryfikację wewnętrzną, a w swojej działalności wystrzega się niedozwolonych praktyk.

Pieniądze na konto w ciągu 15 minut

Pożyczanie przez internet jest bezpieczne i wygodne. Składając wniosek o pożyczkę przez internet, możesz otrzymać informację zwrotną w ciągu 15 minut. Jeżeli korzystasz z usług tego samego banku, co firma pożyczkowa, pieniądze zostaną ekspresowo zaksięgowane na Twoim rachunku bankowym. Co więcej, możesz je spożytkować w dowolny sposób – firmy pożyczkowe nie pytają o przeznaczenie środków z pożyczki.

Formalności związanych z otrzymaniem pożyczki przez internet jest niewiele, bo firmy pożyczkowe nie wymagają również dostarczenia zaświadczenia o zarobkach – we wniosku wystarczy podać swoje dane osobowe i kontaktowe. O pożyczkę przez internet możesz starać się także w godzinach wieczornych i w weekendy – wiele firm rozpatruje wnioski o pożyczkę nawet w soboty i niedziele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here