Trzymasz w domu cenne przedmioty? Obawiasz się włamania i wykradnięcia kosztownego sprzętu z firmy? Dzięki monitoringowi na bieżąco sprawdzisz, kto znajduje się w Twoim mieszkaniu lub biurze. Przekonaj się, dlaczego warto wykorzystywać kamery, jakie modele są najlepsze oraz czym kierować się podczas zakupu. Poznaj też kilka dodatkowych funkcji urządzeń do monitorowania.

Jak działają kamery Wi-Fi?

Zestaw do monitoringu Wi-Fi to rozwiązanie idealne do prywatnych mieszkań i domów, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Jest znacząco tańszy od usługi oferowanej przez zewnętrzną firmę ochroniarską. Ponadto taki zestaw zamontujesz samodzielnie. Wystarczy umieścić stację bazową w miejscu, w którym nic nie ogranicza jej sygnału. Nie powinna być osłonięta meblami, firaną czy roślinami. Po włączeniu automatycznie nawiąże kontakt z poszczególnymi kamerami i Twoim telefonem, tabletem lub laptopem.

Kamery do monitoringu w czasie rzeczywistym śledzą to, co dzieje się w pomieszczeniach. Zamontowane w nich czujniki wykrywają ruch, a często też dźwięk. Kiedy odnotują czyjąś obecność, błyskawicznie otrzymasz powiadomienie na smartfon. Ponadto w dowolnej chwili możesz się z nimi połączyć i podejrzeć, co się dzieje w domu bądź firmie. Przekonaj się, które urządzenia do monitoringu warto wybrać.

Jakie funkcje mogą mieć kamery monitoringu

Jakie funkcje mogą mieć kamery monitoringu?

Jak wyjaśniliśmy, dzięki kamerom monitoringu masz stały wgląd w to, co dzieje się w Twoim mieszkaniu czy firmie. Ale niektóre modele umożliwiają także zapisywanie nagrań oraz wykonywanie zdjęć. To przydatne, gdy ktoś niepowołany wtargnie na Twój teren. Materiały zostaną utrwalone albo na karcie pamięci w kamerze, albo na sprzęcie zewnętrznym – Twoim smartfonie. Polecamy zwłaszcza drugie rozwiązanie, na wypadek gdyby włamywacz odkrył urządzenia do monitoringu i postanowił je zniszczyć.

Wiele kamer umożliwia nie tylko śledzenie obrazu, lecz także dźwięku. Urządzenia mające zarówno mikrofon, jak i głośnik, dopuszczają komunikację dwustronną. Kiedy zauważysz, że ktoś włamał się do Twojego mieszkania, powiadomisz go o wezwaniu policji i być może dzięki temu odstraszysz, zanim zdąży dokonać kradzieży.

Pamiętaj, że do pomieszczeń o podwyższonej wilgoci powinieneś wybrać kamery odporne na wilgoć, a nawet wodę. Mocniejsze modele przydadzą się także w halach, w których panują niskie temperatury. Jeśli chcesz zamontować urządzenie na zewnątrz, koniecznie wybierz wodoodporne oraz o mocniejszej obudowie.

Kamera Wi-Fi nieruchoma czy śledząca

Kamera Wi-Fi nieruchoma czy śledząca?

Bardziej funkcjonalna, choć nieco droższa, jest kamera z funkcją obrotu, np. o 180 lub 360 stopni. Dzięki zainstalowaniu jej lepiej skontrolujesz przestrzeń w szerokim pokoju lub na hali produkcyjnej. Możesz samodzielnie skierować obiektyw w wybranym kierunku, np. na drzwi. Kiedy ktoś przez nie przejdzie, kamera odnotuje ruch i podąży jego śladem. Zyskasz lepsze ujęcia osoby, która wtargnęła na Twój teren.

Dodatkową, niezwykle przydatną funkcją kamer monitoringu jest zoom. W trybie śledzenia poruszającej się po Twoim domu osoby przybliżysz jej twarz i wykonasz serię zdjęć lub nagrasz to, co robi. Materiały jak najszybciej zabezpiecz na dysku zewnętrznym, aby przekazać policji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here