3CX wirtualna centrala

0
1645

Każda działalność przedsiębiorstwa i jej efekty uzależnione są od komunikacji wewnątrz organizacji. Stale pojawiają się coraz to nowsze systemy na rynku, które tą komunikację mają usprawniać. W dzisiejszym artykule skupimy się na zaletach i korzyściach płynących z zastosowania w swojej firmie wirtualnej centrali 3CX.

Czym jest wirtualna centrala 3CX?

Firma 3CX, która stworzyła wirtualną centralę zajmuje się produkcją oprogramowania do centrali telefonicznych PBX dla systemów operacyjnych tj. Widows i Linux. Misją ich działania jest chęć zmniejszenia wydatków telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwach nawet o 80%. Jak to osiągnąć?

Wirtualna centrala 3CX to centrala telefoniczna typu software, która jest znacznie tańsza w eksploatacji od swojego poprzednika, czyli centrali PBX. Dzięki zastosowaniu usługi VOIP, pozwala znacząco obniżyć firmowe koszty. Instalacja tego urządzenia jest niezwykle prosta – wdrożenie go  jest możliwe od momentu wyciągnięcia produktu z pudełka. Zarządzanie całym systemem telefonicznym jest również bardzo proste, dzięki łatwemu interfejsowi konfiguracji. Wirtualną centralą 3 CX możesz zarządzać samodzielnie, bez żadnych dodatkowych narzędzi oraz bez technicznego wsparcia. Bardzo łatwo cały system możesz także zintegrować z innymi posiadanymi aplikacjami typu: Salesforce, Google Contacts, Office 365 itp.

Czym charakteryzuje się wirtualna centrala 3 CX?

Czym wirtualna centrala 3 CX różni się od tradycyjnej wersji PBX? Centrala telefoniczna 3 CX oferuje zaawansowane funkcjonalności za kilkukrotnie niższą cenę. Pozwala obniżyć koszty zarówno w przypadku zakupu, dostępnych licencji jak i późniejszych wydatków związanych z eksploatacją systemu. Dodatkowo centrala wirtualna 3CX wyeliminowała telefoniczne kable, dzięki czemu przy zmianie stanowiska pracy wystarczy zabrać jedynie aparat telefoniczny.

Najważniejszą cechą wyróżniającą tą wirtualną centrale jest fakt, że może być ona użytkowana z wykorzystaniem dotychczasowej infrastruktury IT lub dzięki pomocy maszyn wirtualnych. Rozbudowane funkcjonalności zamknięte w jednym systemie telefonicznym, pozwalają użytkownikom łączenie  się oraz współpracę przy użyciu dowolnych metod w ramach jednej platformy.

Jakie funkcjonalności otrzymasz po wdrożeniu centrali wirtualnej 3CX?

Przede wszystkim zyskujesz ujednolicony system komunikacyjny – Unified Communications – obsługę połączeń telefonicznych, faxów, poczty głosowej, opcja tele i videokonferencji. 3CX oferuje również funkcje wbudowanego klient chata, w którym możesz rozmawiać ze swoimi potencjalnymi i obecnymi klientami. Dostajesz również informacje na temat obecności wszystkich współpracowników w czasie rzeczywistym. Najważniejszą funkcjonalnością jest prosty interfejs z łatwym systemem instalacyjnym. Zarządzanie całym systemem jest możliwe z jednego miejsca. Wykupując jedną licencję systemu zyskujesz pełną funkcjonalność bez dodatkowych kosztów. Otrzymujesz także funkcję obsługi połączeń Web RTC oraz możliwość korzystania z systemu przez nielimitowaną liczbę użytkowników. Dodatkową korzyścią płynącą z użytkowania centrali 3 CX jest jego integracja z systemami CRM oraz innymi aplikacjami, a także bogate raporty analityczne, tworzone w czasie rzeczywistym.

Główne zalety wirtualnej centrali 3 CX:

  • Otrzymujesz bezpieczny system telefoniczny.
  • Możesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze związane z rozbudową i eksploatacją dodatkowych urządzeń.
  • Możliwość instalacji centrali telefonicznej na serwerze lub opcja hostowania w chmurze.
  • Elastyczny i funkcjonalny system komunikacyjny.
  • Centrala ma wpływ na zwiększenie produktywności, a także mobilności pracowników.
  • Integracja z dotychczasowo wykorzystywaną infrastrukturą przedsiębiorstwa.
  • Zaawansowany system raportujący, który generuje raporty w czasie rzeczywistym.
  • Możliwość organizowania Web konferencji oraz Web meetingów do których mają dostęp wszyscy użytkownicy centrali.
  • Funkcja Web client – która pozwala na oddzwonienie do każdego klienta, który zrezygnował z połączenia ze względu na czas oczekiwania.
  • Pełna mobilność, dzięki 3CX softphone, dzięki któremu masz dostęp do wszystkich funkcji centrali poza siedzibą firmy.

Ten model telefonicznego systemu marki 3CX użytkowane jest w ponad 30 000 firm na całym świecie. Dużą popularność uzyskał przede wszystkim dzięki innowacyjności oraz rozbudowanej funkcjonalności.

Dlaczego warto wdrożyć wirtualną centralę 3CX w swojej firmie?

Przede wszystkim centrala 3CX pozwala na zintegrowany CRM z innymi aplikacjami. Może współpracować z Microsoft Outlook, Sugar CRM, Salesforce, Office 365 itp. Drugą korzyścią jest ujednolicony system komunikacyjny, który oferuje takie funkcjonalności jak: obsługa poczty głosowej, faksu, czatu, e-maili oraz informację o obecności. Centrala wirtualna 3CX wyposażona jest w serwer faksu, a informacje na temat obecności dostępne są na każdym telefonie IP oraz smartphonie. Oprócz tego centrala 3 CX gwarantuje łatwą instalację oraz zarządzanie. System oferuje prostą i szybką konfigurację, która nie wymaga zaawansowanej znajomości technik z zakresu telekomunikacji. Ważnym aspektem jest również szeroka oferta analiz biznesowych. Raporty tworzone są w czasie rzeczywistym, co pomaga stale nadzorować pracę systemu.

Wirtualną centralę 3 CX możesz zakupić w kilku wersjach:

Edycja Standard – wybierając tą wersję, otrzymujesz bezpłatną licencję dla 4 połączeń jednoczesnych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, nielimitowaną ilość portów wewnętrznych SIP1, nielimitowaną liczbę kont VoIP. Wszyscy użytkownicy tej wersji centrali otrzymują także dostęp do odbywających się wideokonferencji.

Edycja PRO – decydując się na tą opcję, zyskujesz funkcję obsługi kolejek oraz monitoringu, co pozwala zwiększyć efektywność pracy oraz pomaga w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Otrzymujesz także dostęp do szeregu analizy biznesowych w czasie rzeczywistym, które pozwalają na bieżąco przeciwdziałać pojawiającym się problemom. Dodatkowa funkcja identyfikacji ID dzwoniącego.

Edycja Enterprise – łączy funkcjonalności edycji Standard oraz Pro. Oprócz tego otrzymujesz licencję standby, czyli „gorącą rezerwę”, zaawansowane opcje z zakresu Call Center. Dodatkowo zyskujesz dostęp do informacji na temat obecności użytkowników w biurach zdalnych.

Warto również podkreślić, że we wszystkich wyżej opisanych wersjach systemu 3 CX nie musisz ponosić dodatkowych opłat za licencje na konkretne numery zewnętrzne. Możesz ciągle dodawać nowe numery, linie oraz funkcje.

Podsumowując, wirtualna centrala 3 CX jest idealnym systemem dla polepszenia i usprawnienia poziomu komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie oraz jej organizacji. Rozbudowana struktura telekomunikacyjna może również obniżyć firmowe koszty związane ze zbędnym oraz niefunkcjonalnym sprzętem. Warto więc postawić na prostotę i łatwość komunikacji, aby uzyskać efektywność wśród pracowników i nie tylko.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here